Igemepõletikust

Igemepõletikku ehk gingiviiti põhjustab enamasti bakteritest koosneva hambakatu kogunemine hambale igemepiiril. Levinuimad kaebused on igemete veritsus, paistetus ja valulikkus. Harvemini on gingiviit põhjustatud viiruste, seente, üldhaiguste ja traumade poolt. Igemepõletiku kulgu ning arengut võivad raskendada suitsetamine, teatud ravimite kasutamine, raseduse või puberteedieas toimuvad hormonaalsed muutused.

Ravimata igemepõletik võib üle minna parodontiidiks, mis kahjustab hamba kinnituskudesid. Sellele järgneb hammaste liikuma hakkamine, mis võib lõppeda nende kaotusega. 😥

Gingiviidi ravi aluseks on bakteritest koosneva hambakatu eemaldamine ning õigete hügieenivõtete kasutusele võtmine. Koduse ravi aluseks on põhjalik ja regulaarne hammaste harjamine soovitavalt pehme ja tiheda hambaharjaga ning hambavahede puhastamine hambaniidi ja/või hambavaheharjakestega. Lisaks võib kasutada kloorheksidiini või eeterlikke õlisid sisaldavat hambapastat ja suuloputusvedelikku.

Ainult hambaharjaga pestes puhastame me katu vaid sealt, kuhu hari ligi pääseb. Hammastevahelised pinnad ja igeme alla ulatuvad pinnad vajavad abivahendeid.