Peale hamba eemaldamist

Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale 10 minutiks steriilne marlitampoon, millele patsient kokku hammustades survet avaldab, et peatada verejooksu. Samal päeval peaks vältima kuumasid sööke ja jooke. Samuti ei ole soovitav minna sauna või randa päikest võtma. Hoiduma  peaks rasket füüsilist pingutust nõudvatest tegevustest. Suitsetamisest peaks loobuma 2 tunniks ja vähendama niipalju kui võimalik hamba eemaldamisele järgnevatel päevadel.. Kui hamba tõmbamisest on möödunud vähemalt 24 tundi, võib haava loputama hakata apteekides müüdava kloorheksidiini sisaldava suuloputusveega või kerge soolalahusega (1 klaasi keedetud jahutatud vee kohta 1 tl soola), mida saab ise kodus valmistada.

Peale tuimestuse mõju möödumist võib keerulise hamba väljatõmbamise  järgselt haav olla hell ja valulik.  Valu vastu soovitav võtta valuvaigisteid ( nt ibuprofeen 200 mg või 400 mg), kuid mitte tarvitada aspiriini(haavast veritsuse tekke oht suur).

Soovitav ravikuur: 3 tabletti ibuprofeeni päeva peale jagatuna kolmel järjestikusel päeval sisse võtta.

Võta ühendust oma raviarstiga kui püsib suur valu, jätkub verejooks, kehatemperatuur püsib üle 38 kraadi, suhu tekib halb maitse.